Životní prostředí

Žít ekologicky už dávno není módní výstřelek. Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o naší modrou planetu a o budoucnost našich dětí, se snaží žít ekologicky ve svém každodenním životě. Třídění odpadků, úbytek plastů či oblečení z organických materiálů se stává samozřejmostí. Patří k nim i přístup k automobilovému průmyslu. Naši zákazníci už dávno vědí, že pokud si vyberou vozidlo značky Suzuki, tak díky hybridním technologiím šetří naší planetu i svojí peněženku.

I naše značka si uvědomuje, že je nutné jít s dobou a pracujeme na tom, abychom čím dál více chránili naši planetu. Vozidla vyvíjíme tak, aby nejmodernější technologie byly v souladu s životním prostředím. Zdokonalujeme též výrobu motorů a snižujeme emise CO2, abychom minimalizovali dopad na životní prostředí. Naší snahou je postupnými kroky vyrábět vozidla s uhlíkovou neutralitou.

Ochrana životního prostředí

Iniciativa Suzuki v oblasti životního prostředí se řídí globální listinou životního prostředí Suzuki, která byla založena v roce 2002. Iniciativa usiluje o systematickou ochranu životního prostředí jak na úrovni korporace, tak i na úrovni každého zaměstnance.

Zprávy na ochranu životního prostředí v anglickém jazyce si můžete stáhnout z https://www.globalsuzuki.com/corporate/environmental/report/

Recyklace automobilových baterií nebo akumulátorů

Zákon č. 542/2020 Sb., Zákon o výrobcích s ukončenou životností ukládá povinným osobám zajistit na vlastní náklady bezplatný odběr automobilových baterií nebo akumulátorů použitých ve vozidlech (včetně přenosných baterií v dálkovém ovládání k vozidlu). Automobilové baterie a akumulátory obsahují nebezpečné látky, nejčastěji různé formy těžkých kovů. Pro lidský organismus se tyto látky vyznačují akutní či chronickou toxicitou, případně jsou karcinogenní.

Automobilové baterie nebo akumulátory jsou označené speciálním symbolem a na konci jejich životnosti by je spotřebitelé měli bezplatně odevzdat v místech zpětného odběru.

Zpětný odběr odpadních přenosných baterií nebo akumulátorů zajišťuje naše společnost prostřednictvím bezplatného sběru na naši provozovně Miroslav Polach - opravy motorových vozidel, Fibichova 25, Břeclav, 69002 v pracovní době PO-PÁ 7:15-12:00 13:15-16:00.

 

Zajišťujeme ekologickou likvidace automobilových akumulátorů a baterií ve spolupráci s firmou ADC Služby s.r.o.

Recyklace pneumatik

Jako autorizovaný servis automobilů Suzuki zajišťujeme bezplatný zpětný odběr použitých pneumatik za účelem jejich recyklace. Tato služba je určena všem občanům a firmám provozujícím osobní automobily.

Bezplatný odběr pneumatik provádíme:

  • bez ohledu na značku pneumatik
  • bez vazby na nákup zboží či služeb
  • bez jakýchkoliv poplatků (s výjimkou případného vyzutí pneumatiky z disku)

Miroslav Polach opravy motorových vozidel zajišťuje individuální systém zpětného odběru pneumatik, prostřednictvím bezplatného sběru na naši provozovně Miroslav Polach - opravy motorových vozidel, Fibichova 25, Břeclav, 69002 v pracovní době PO-PÁ 7:15-12:00 13:15-16:00. 

Zajišťujeme ekologickou likvidace použitých pneumatik ve spolupráci s firmou ADC Služby s.r.o.